Yhteyshenkilömme Suomessa

Olli Kaljala
Country Chief Executive
p. 010 830 8644
olli.kaljala@fi.bureauveritas.com

Janne Sjöblom
IT Administrator
p. 010 830 8650
janne.sjoblom@fi.bureauveritas.com

Ninni Kuusela

HR Partner
p. 010 830 8635
ninni.kuusela@fi.bureauveritas.com

 

Erika Lasakeviciene

Financial Controller

p. 010 830 8655

erika.lasakeviciene@lt.bureauveritas.com

 

Jenni Koppinen

Finance Administrator

p. 010-830 8606

jenni.koppinen@fi.bureauveritas.com


 

MARINE

 


Olli Kaljala

Marine Chief Executive

p. 010 830 8644

olli.kaljala@fi.bureauveritas.com


 

Ships in Service (NS)

 

Janne Paananen

ISM/ISPS Manager (CSOM)

p. 010 830 8605

janne.paananen@fi.bureauveritas.com

 

Miika Kokko

Marine Surveyor

p. 010 830 8638

miika.kokko@fi.bureauveritas.com

Jonathan Alm
Coordinator
p. 010 830 8603
jonathan.alm@fi.bureauveritas.com 

 

New Construction (NC)

 

Janne Paananen
Project Leader

p. 010 830 8605

janne.paananen@fi.bureauveritas.com


Maria Silvanti
LPO Coordinator Finland & Baltic States

p. 010-830 8613
maria.silvanti@fi.bureauveritas.com

 

Saara Parikka, äitiyslomalla 05/2016 alkaen
Coordinator

p. 010 830 8601

saara.pulkkinen@fi.bureauveritas.com


Kostiantyn Kostin 

Senior surveyor / Project leader
p. +358 50 328 1855

kostiantyn.kostin@fi.bureauveritas.com


Plan Approval (BPO)

 

Mikko Törne
LPO Manager
p. 010 830 8611

mikko.torne@fi.bureauveritas.com


Elise Kankaanpää
Coordinator
p. 010 830 8666
elise.kankaanpaa@fi.bureauveritas.com 

 

Jussi Koski
LPO Surveyor (Fire and Safety)
p. 010 830 8610

jussi.koski@fi.bureauveritas.com

 

Nis Hansen
LPO Surveyor (Hull)
p. 010 830 8608

nis.hansen@fi.bureauveritas.com

 

Roger Robertsson
LPO Surveyor (Electricity and Automation)
p. 010 830 8617

roger.robertsson@fi.bureauveritas.com


Mika Varoma
Machinery Surveyor
p. 010 830 8642

mika.varoma@fi.bureauveritas.com

Equipment and Materials (BVN)

Tommy Andersson

BVN Lead Auditor

p. 010 830 8633

tommy.andersson@fi.bureauveritas.com

 

 

INDUSTRY & FACILITIES



Salla Punkari

I&F Manager

p. 010 830 8649

salla.punkari@fi.bureauveritas.com 

 

Industry


Juhani Rautiainen
Industry and Nuclear Manager

p. +358 50 330 1367 

juhani.rautiainen@fi.bureauveritas.com


David Anderson
Sales Business Developer

p. 010 830 8659 | +358 50 526 2380

david.anderson@fi.bureauveritas.com


Ulla Bergström
Industry Coordinator I&F
p. 010 830 8618
ulla.bergstrom@fi.bureauveritas.com

 

Industry Inspectors

 

Jari Lehtinen
OL1/2 Quality Control Expert
p. 010 830 8672
jari.lehtinen@fi.bureauveritas.com

 

Jenni Majakulma

OL1/2 Quality Control Expert

p. 010 830 8614

jenni.majakulma@fi.bureauveritas.com

 

Denis Zaicev

OL3 Technical Manager, IWE

p. 010 830 8676

denis.zaicev@fi.bureauveritas.com
 

Veijo Koivula

Inspector

p. 010 830 8685

veijo.koivula@fi.bureauveritas.com



Certification


Salla Punkari

Certification and Training Manager
p. 010 830 8649
salla.punkari@fi.bureauveritas.com


Matti Hukari

Audit Manager

p. 010 830 8641

matti.hukari@fi.bureauveritas.com 



Sales


Marcus Ahlroth

Senior Sales Manager

p. 010 830 8631

marcus.ahlroth@fi.bureauveritas.com

 

Perttu Pärnänen

Sales Manager

p. 010 830 8625

perttu.parnanen@fi.bureauveritas.com


Anne-Mari Honkavaara, äitiyslomalla 09/2017 alkaen

Sales and Marketing Coordinator

p. 010-830 8696

anne-mari.honkavaara@fi.bureauveritas.com



Customer support


Sanna Viljakainen
Customer Support Team Leader

p. 010 830 8620
sanna.viljakainen@fi.bureauveritas.com


Elina Tolvanen

Certification Administrator
p. 010 830 8640

elina.tolvanen@fi.bureauveritas.com


Annukka Koistinen

Audit Coordinator

p. 010 830 8697

annukka.koistinen@fi.bureauveritas.com



Certification auditors


Pekka Häyrinen

Lead Auditor

p. 010 830 8643

pekka.hayrinen@fi.bureauveritas.com

 

Jukka Luukka

Lead Auditor

p. 010 830 8647

jukka.luukka@fi.bureauveritas.com

 

Joanna Westerholm

Lead Auditor, Local Techinal Manager (LTM)

p. 010 830 8658

joanna.westerholm@fi.bureauveritas.com

 

Eija Hevonlahti

Lead Auditor

p. 010 830 8604

eija.hevonlahti@fi.bureauveritas.com


Julia Lenkkeri

Auditor, Product Manager of Forest Certifications

p. 010-830 8623

julia.lenkkeri@fi.bureauveritas.com


Hanna Manninen

Auditor

p. 040-5381225

hanna.manninen@fi.bureauveritas.com


Janne Hihnala

Auditor

p. 050-3143045 

janne.hihnala@fi.bureauveritas.com

 

Pekka Virta

Lead Auditor

p. 040-0521506

pekka.virta@fi.bureauveritas.com

 

 

Training

 

Noora Lehikoinen

Training Business Developer
p. 010 830 8662

noora.lehikoinen@fi.bureauveritas.com

Laura Tarhonen, äitiyslomalla 06/2016 alkaen
Training Business Developer
p. 010 830 8678
laura.tarhonen@fi.bureauveritas.com 

Ota yhteyttä

Bureau Veritas

Puhelimitse: +358 (0)10 830 8630

Lähetä sähköposti
  • ALGERIA
  • ANGOLA
  • ARGENTIINA
  • AUSTRALIA
  • ITÄVALTA
  • AZERBAIDŽAN
  • BAHAMA
  • BAHRAIN
  • BANGLADESH
  • BARBADOS
  • VALKOVENÄJÄ
  • BELGIA
  • BENIN
  • BERMUDA
  • BOLIVIA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • BOTSWANA
  • BRASILIA
  • BRUNEI
  • BULGARIA
  • BURKINA-FASO
  • BURUNDI
  • KAMBODŽA
  • KAMERUN
  • KANADA
  • KAP VERDE
  • KESKI-AFRIKAN TASAVALTA
  • TŠAD
  • CHILE
  • KIINA
  • KOLUMBIA
  • KONGON TASAVALTA
  • KONGON DEMOKRAATTINEN TASAVALTA
  • COSTA RICA
  • NORSUNLUURANNIKKO
  • KROATIA
  • KUUBA
  • CURAÇAO
  • TŠEKKI
  • TANSKA
  • DJIBOUTI
  • DOMINIKAANINEN TASAVALTA
  • ECUADOR
  • EGYPTI
  • EL SALVADOR
  • PÄIVÄNTASAAJAN QUINEA
  • ERITREA
  • VIRO
  • ETIOPIA
  • FIDŽI
  • SUOMI
  • RANSKA
  • RANSKAN ANTILLIT
  • GABON
  • GEORGIA
  • SAKSA
  • GHANA
  • GIBRALTAR
  • KREIKKA
  • GRÖNLANTI
  • GUATEMALA
  • GUINEA
  • GUINEA BISSAU
  • HONDURAS
  • UNKARI
  • ISLANTI
  • INTIA
  • INDONESIA
  • IRAN
  • IRAK
  • ISRAEL
  • ITALIA
  • JAPANI
  • JORDANIA
  • KAZAKSTAN
  • KENIA
  • KOREA
  • KUWAIT
  • LATVIA
  • LIBANON
  • LIBERIA
  • LIBYA
  • LIETTUA
  • LUXEMBURG
  • MADAGASKAR
  • MALAWI
  • MALESIA
  • MALI
  • MALTA
  • MAURITANIA
  • MEKSIKO
  • MONTENEGRO
  • MAROKKO
  • MOSAMBIK
  • Myanmar
  • NAMIBIA
  • ALANKOMAAT
  • ALANKOMAIDEN ANTILLIT
  • UUSI-SEELANTI
  • NICARAGUA
  • NIGER
  • NIGERIA
  • NORJA
  • OMAN
  • PAKISTAN
  • PANAMA
  • PARAGUAY
  • PERU
  • FILIPPIINIT
  • PUOLA
  • PORTUGALI
  • PUERTO RICO
  • QATAR
  • ROMANIA
  • VENÄJÄ
  • RUANDA
  • SAINT-PIERRE JA MIQUELON
  • SAUDI-ARABIA
  • SENEGAL
  • SERBIA
  • SEYCHELLIT
  • SIERRA LEONE
  • SINGAPORE
  • SLOVAKIA
  • SLOVENIA
  • SOMALIA
  • ETELÄ-AFRIKKA
  • ESPANJA
  • SRI LANKA
  • SURINAME
  • RUOTSI
  • SVEITSI
  • SYYRIA
  • TAIWAN
  • TANSANIA
  • THAIMAA
  • TOGO
  • TRINIDAD JA TOBAGO
  • TUNISIA
  • TURKKI
  • TURKMENISTAN
  • UGANDA
  • UKRAINA
  • ARABIEMIIRIKUNNAT
  • YHDISTYNYT KUNINGASKUNTA
  • YHDYSVALLAT
  • URUGUAY
  • UZBEKISTAN
  • VENEZUELA
  • VIETNAM
  • JEMEN
  • SAMBIA
  • ZIMBABWE
  • Muut sivustot
  • AFRIKKA
  • KANSAINVÄLINEN SIVU
  • LÄHI-ITÄ
  • KAAKKOIS-AASIA
Valitse toimialasi, omaisuutesi ja/tai palvelu
Toimialasi

Omaisuutesi

Palvelumme