Yhteystiedot

YHTEYSTIEDOT

OSOITTEEMME

HELSINKI

Käyntiosoite
Vilhonvuorenkatu 12,
00500 Helsinki

Postiosoite
Sörnäisten Rantatie 29,
00500 Helsinki

TURKU

Eerikinkatu 6b,
20100 Turku

PUHELINNUMERO: +358 (0)10 830 8630

Y-TUNNUS: 0599333-9

 

YHTEYSHENKILÖMME

Janne Paananen
Country Chief Executive
p. 010 830 8605
janne.paananen@bureauveritas.com

Janne Sjöblom
IT Administrator
p. 010 830 8650
janne.sjoblom@bureauveritas.com

Erika Lasakeviciene
Financial Controller
p. 010 830 8655
erika.lasakeviciene@bureauveritas.com

Eira Ilmelä
Finance Administrator
p. 010 830 8606
eira.ilmela@bureauveritas.com

Suvi Matinlauri
HR Advisor
p. 010 830 8639
suvi.matinlauri@bureauveritas.com

MARINE

Janne Paananen
Marine Chief Executive
p. 010 830 8605
janne.paananen@bureauveritas.com

SHIPS IN SERVICE (NS)

Nis Hansen
NS Operational Manager
p. 010 830 8608
nis.hansen@bureauveritas.com

Sebastian Lindroos
Marine Surveyor
p. 010 830 8634
sebastian.lindroos@bureauveritas.com

Susanna Suominen
Marine Coordinator
p. 010 830 8603
susanna.suominen@bureauveritas.com

NEW CONSTRUCTION (NC)

Janne Paananen
New Construction Manager.
p. 010 830 8605
janne.paananen@bureauveritas.com

Miika Kokko
NC Manager
p. 010 830 8638
miika.kokko@bureauveritas.com

Timo Lamminen
Marine Surveyor
p. 010 830 8626
timo.lamminen@bureauveritas.com

Otto Lehtinen
Marine Surveyor
p. 010 830 8659
otto.lehtinen@bureauveritas.com

PLAN APPROVAL (BPO)

Mikko Törne
LPO Manager
p. 010 830 8611
mikko.torne@bureauveritas.com

Maria Silvanti
Marine Coordinator
p. 010 830 8613
maria.silvanti@bureauveritas.com

Tuomas Hokkanen
LPO Surveyor (Machinery)
p. 010 830 8628
tuomas.hokkanen@bureauveritas.com

Nis Hansen
LPO Surveyor (Hull)
p. 010 830 8608
nis.hansen@bureauveritas.com

Mika Varoma
LPO Surveyor (Machinery)
p. 010 830 8642
mika.varoma@bureauveritas.com

Roger Robertsson
LPO Surveyor (Electricity)
p. 010 830 8661
roger.robertsson@bureauveritas.com

Sirpa Kannos
Safety Surveyor
p. 010 830 8610
sirpa.kannos@bureauveritas.com

Andrei Hudik
Hull Surveyor
p. 010 830 8630
andrei.hudik@bureauveritas.com

EQUIPMENT AND MATERIALS (BVN)

Tarkastuspyynnöt
Suomi ja Baltian maat
marineFINequipment@bureauveritas.com

Miika Kokko
Lead Surveyor
p. 010 830 8638
miika.kokko@bureauveritas.com

Elise Kankaanpää
Senior Marine Coordinator
p. 010 830 8666
elise.kankaanpaa@bureauveritas.com

Roger Robertsson
Marine Surveyor
p. 010 830 8661
roger.robertsson@bureauveritas.com

Tommy Andersson
BVN Surveyor
p. 010 830 8633
tommy.andersson@bureauveritas.com

MARINE CUSTOMER SUPPORT

SHIPS IN SERVICE (NS)

Susanna Suominen

Marine Coordinator
p. 010 830 8603
susanna.suominen@bureauveritas.com

PLAN APPROVAL (BPO)

Maria Silvanti
Marine Coordinator
p. 010 830 8613
maria.silvanti@bureauveritas.com

EQUIPMENT AND MATERIALS (BVN)

Elise Kankaanpää

Senior Marine Coordinator
p. 010 830 8666
elise.kankaanpaa@bureauveritas.com

INDUSTRY & FACILITIES

Salla Punkari
I&F Manager
p. 010 830 8649
salla.punkari@bureauveritas.com

INDUSTRY CUSTOMER SUPPORT

Ulla Bergström
Industry Customer Support Manager
p. 010 830 8618
ulla.bergstrom@bureauveritas.com

CERTIFICATION

Salla Punkari
Certification Manager
p. 010 830 8649
salla.punkari@bureauveritas.com

Joanna Westerholm
TQR Manager, LTM
p. 010 830 8658
joanna.westerholm@bureauveritas.com

Janne Hihnala
Audit Team Lead
p. 010 830 8669
janne.hihnala@bureauveritas.com

Matti Hukari
Audit Manager / Food Sector
p. 010 830 8641
matti.hukari@bureauveritas.com

Julia Lenkkeri
Lead Auditor, Forest Certification Manager Nordic
p. 010 830 8623
julia.lenkkeri@bureauveritas.com

SALES

Robert Åkerblom
Sales Manager
p. 010 830 8675
robert.akerblom@bureauveritas.com

Jonna Pesu
Certification Business Developer
p. 010 830 8615
jonna.pesu@bureauveritas.com

Kim Vuorivirta
Sales Manager
p. 010 830 8663
kim.vuorivirta@bureauveritas.com

Timo Hovi
Sales Manager
p. 010 830 8672

timo.hovi@bureauveritas.com

Emma Hämäläinen
Sales and Marketing Assistant
p. +358 50 4626360
emma.hamalainen@bureauveritas.com

CERTIFICATION CUSTOMER SUPPORT

Sanna Viljakainen
Customer Support Team Leader
p. 010 830 8620
sanna.viljakainen@bureauveritas.com

Sinikka Hukari
Certification Coordinator
p.010 830 8630

sinikka.hukari@bureauveritas.com

Anne-Mari Rajamäki
Certification Coordinator
p. 010 830 8651
anne-mari.rajamaki@bureauveritas.com

Anni Heikkinen
Audit Coordinator
p. 010 830 8697
anni.heikkinen@bureauveritas.com

Heidi Rand
Certification Assistant
p. 010 830 8601
heidi.rand@bureauveritas.com

CERTIFICATION AUDITORS

Janne Hihnala
Audit Team Lead, Lead Welding Auditor IWE & IWI-C
p. 010 830 8669
janne.hihnala@bureauveritas.com

Matti Hukari
Audit Manager / Food Sector
p. 010 830 8641
matti.hukari@bureauveritas.com

Hanna Manninen
Lead Auditor, Trainer
p. 010 830 8660
hanna.manninen@bureauveritas.com

Jukka Luukka
Lead Auditor
p. 010 830 8647
jukka.luukka@bureauveritas.com

Julia Lenkkeri
Lead Auditor, Forest Certification Manager Nordic
p. 010 830 8623
julia.lenkkeri@bureauveritas.com

Kielo Härmälä
Lead Auditor
kielo.harmala@bureauveritas.com

Pekka Virta
Lead Auditor
p. 010 830 8671
pekka.virta@bureauveritas.com

Taina Mattila
Lead Auditor
p. 010 830 8637
taina.mattila@bureauveritas.com

Mari Välimaa
Lead Auditor
p. 010 830 8643
mari.valimaa@bureauveritas.com

Outi Prykäri
Lead Auditor
p. 010 830 8607
outi.prykari@bureauveritas.com

Roope Lehtonen
Lead Auditor
p. 010 830 8653
roope.lehtonen@bureauveritas.com

TRAINING

Anna-Julia Puustinen (avoimet ja yrityskohtaiset koulutukset)
Training Business Developer
p. 010 830 8645
anna-julia.puustinen@bureauveritas.com